Testovací část

10. dubna 2017 v 14:28 | Zakl1nac
Tohle je takový můj hokuspokus o něco, čemu by asi nejlíp seděla škatulka "dark fantasy". Já sám nevím, kam bych to byl schopný dotáhnout a ani nevím, kam bych příběh směřoval. Momentálně mám jen jednu stránku a od vás, drazí čtenáři, bych rád znal odpověď na otázku: Mám pokračovat? Zaujalo vás to?

"Bohové propadli žalu a opustili nás," promluvil velmistr ke svým žákům klidným, nezúčastněným hlasem. "Nechali Temnotu přijít na náš práh. Nemůžene ji porazit. Můžeme ji pouze zdržet a získat lidem několik dalších let navíc. K tomu byl stvořen náš řád. Dobývat čas z rukou Tmy. Jsme skomírající plamínek svíce."
Přestože novicové tuto řeč slýchali každý den, ráno a večer, poslouchali pozorně. Byla to jakási řádová mantra. Z těch slov čišela odevzdanost a snad i strach, stejně jako vzdor. Vzdor umírajícího, který s sebou chce vzít na smrt co nejvíce nepřátel.
"Zítra projdete iniciací a vydáte se do světa," oznámil velmistr. "Nestanete se hrdiny. Nebudou se o vás psát písně. Ale až přijde Noc a všichni ostatní ulehnou v bezpečí kamenných zdí, vy budete držet hlídku. Vyzvete vše, co proti vám Tma vrhne. A jednoho dne v tom boji zemřete."
Chvíli bylo ticho, rušené jenom meluzínou, prohánějící se kamenným sálem. Velmistr každému pohlédl do očí. Světle hnědé oči i teď večer, kdy se poslední paprsky slunce pomalu ztrácely za horizontem, vypadaly, že jsou plné světla. "Jděte spát," vyzval je.

Tu noc nespal dobře. Nerušily ho vzdálené zvuky noci, těm jako každý člověk tohoto světa přivykl už jako dítě. Ani nebyl nervosní z nadcházejícího obřadu. Zkoušky všichni složili už dávno, iniciace je jen formalita, při níž obdrží meč a jméno. Dodnes byl znám jen jako Oměj. Ani nevěděl, kde se ta přezdívka vzala. Znal květinu stejného jména, kterou se trávili vlci. Po souvislostech nepátral.
Vzhůru ho držela jakási nedefinovaná obava z budoucnosti. Dosud žil za pevnými zdmi Mauzolea. Cvičil se zde a učil. Vše bylo jasně dáno a určeno, o ničem nerozhodoval. Až zítra projde branou, ocitne se v zemi, kde nejsou žádné příkazy. Bude svým pánem a bude jen sám sobě zodpovědný, že dobře vyplní úkol, který mu byl dán.
Co mu vlastně bránilo, aby hned za hradbami nezahodil výstroj a a neusadil se v první vesnici, na kterou narazí? Nic. Ale přesto věděl, že to neudělá.
Nakonec konečně usnul.

On i ostatní novicové spali skoro do poledne a zbytek dne jen chytali lelky a odpočívali. Tento jediný den v životě mohli a náležitě toho využili. Celý svůj minulý život vstávali před rozbřeskem a celý svůj budoucí život již noc neprospí.
Večer se konala iniciace. Starší je zdánlivě náhodně seřadili před velmistrem. Kromě pěti starců, noviců a velmistra v sále nikdo jiný nebyl. Všichni měli své povinnosti, které museli plnit. Kvůli zasvěcení deseti mužů se život v Mauzoleu nezastavoval.
Velmistr ho vyvolal jako šestého.
"Podej mi ruku," vyzval ho. Oměj poslechl. "Odteď budeš znám pod jménem..." velmistr se mu podíval do očí, jako kdyby tam jeho budoucí jméno bylo napsáno, "...Sverd." Velmistr pokývl, sám sobě tuto volbu odsouhlasil. Potom vzal do ruky svíčku a přidržel Sverdovu dlaň nad plamenem. Po přesně vypočítané chvilce svíci oddálil. Na Sverdově dlani se skvěla malá rudá popálenina. "Abys nezapomněl, komu sloužíš," pronesl velmistr. Podal mu meč a pokynul mu, aby se zařadil zpět.

Tu noc Sverd putoval po širé pláni. Sám. Kolem půlnoci potkal jakési čtyřnohé stvoření. Tlamu mělo ozbrojenou mohutnými tesáky, tělo obrněné šupinami. V prázdných očních důlcích se převaloval stín.
Vzájemně se pozorovali. Zvíře se vrhlo do útoku. Sverd prostým máchnutím mečem bestii připravil o hlavu. Pak rychle provedl Rituál, aby zabránil mrtvé duši odchod zpět do Tmy, kde by nabrala sílu na návrat do jeho světa.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Orili Orili | Web | 16. července 2017 v 20:27 | Reagovat

Kdyby mě oči nepálili z bílého písma, snad bych přečetla víc než pět řádků :(

2 smartly smartly | Web | 23. listopadu 2017 v 12:13 | Reagovat

Nie, nepokračuj, ak to robíš pre druhých. Skončí to tak, že tesne pred vrcholom sa nájde nejaký p...s, ktorý ti to znechutí tak, že všetko spáliš ako nejaký kafkoid.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama